Karton, czyli projekt

Share

Realizację witraża poprzedza z reguły projekt, wykonany dowolną techniką na kartonie (stąd nazwa „karton”). Przy niewielkich formatach okna karton robię od razu w skali 1:1, przy dużych wymiarach natomiast do zatwierdzenia projektu służą kartony w mniejszej skali. Oto karton i zrealizowany witraż „Rozdziobią nas…#12” :

„Rozdziobią nas…#12”

Wystawa z okazji XV Dni Gminy Wielka Wieś

Share

Przedwczoraj, 5-go lipca odbyła się gala otwierająca XV Dni naszej gminy. W czasie uroczystości zasłużonym mieszkańcom zostały wręczone trofea opisane w poprzednich artykułach. Tak wyglądało 7 wręczonych trofeów :

W holu Centrum Konferencyjnego Antares, gdzie odbywała się gala, zostały wystawione moje skromne witraże. To moja pierwsza wystawa w życiu. Chyba się podobała…


Okno z widokiem na mój szklany wszechświat…

Share

Tytuł na stronie francuskiej (kliknij we flagę w menu) brzmi znacznie lepiej, ale niech ten też już tutaj sobie zostanie. To okno, to szybki szkic łączący starą, metalowo-kryształową broszkę i grube kaboszony wytopione z wielu warstw szkła, wszystko w drewnianej ramie okiennej :


I kilka zdjęć z kolejnych etapów tworzenia :

Jedenasty witraż z serii „Rozdziobią nas…”

Share

Skończyłem ten witraż kilka tygodni temu, ale dopiero dzisiaj znalazłem czas, żeby opublikować te kilka zdjęć. Roboczy tytuł to „Dawne krakowskie bale, pamiętne skandale”, jako że postacie i nastrój zainspirowane są historiami z życia krakowskiej śmietanki towarzyskiej pod koniec XIX wieku.

Okno z widokiem na prerię #1

Share

Tytuł tego witraża dość dobrze podsumowuje ideę projektu. Drewniane okno zostało znalezione na Allegro, a według sprzedawcy pochodzi z XIX wieku. Trudno sprawdzić. Natomiast witraże inspirowane są stylem „Prairie” jack również twórczością Franka Lloyda Wrighta.

A oto kilka zdjęć przedstawiających różne fazy tworzenia i efekt końcowy: