Witam w mojej pracowni

Polecany

Share

Zapraszam do obejrzenia prac tworzonych w Atelier Colour Distillery w Krakowie. Wszystkie moje witraże powstają w technikach tradycyjnych (ołów i Tiffany) przy użyciu szkła, miedzi i ołowiu najwyższej jakości. Projekty są mojego autorstwa a inspiracji szukam w źródłach tak różnych jak średniowieczne katedry, krakowski pejzaż miejski, amerykański styl Prairie czy europejski „fin de siècle”. Klikając w zdjęcie poniżej wejdziecie Państwo bezpośrednio do Galerii zawierającej większość prac w porządku chronologicznym. Natomiast ten link prowadzi do sklepu z niektórymi pracami.

Click to visit my gallery

Wystawa z okazji XV Dni Gminy Wielka Wieś

Share

Przedwczoraj, 5-go lipca odbyła się gala otwierająca XV Dni naszej gminy. W czasie uroczystości zasłużonym mieszkańcom zostały wręczone trofea opisane w poprzednich artykułach. Tak wyglądało 7 wręczonych trofeów :

W holu Centrum Konferencyjnego Antares, gdzie odbywała się gala, zostały wystawione moje skromne witraże. To moja pierwsza wystawa w życiu. Chyba się podobała…


Okno z widokiem na mój szklany wszechświat…

Share

Tytuł na stronie francuskiej (kliknij we flagę w menu) brzmi znacznie lepiej, ale niech ten też już tutaj sobie zostanie. To okno, to szybki szkic łączący starą, metalowo-kryształową broszkę i grube kaboszony wytopione z wielu warstw szkła, wszystko w drewnianej ramie okiennej :


I kilka zdjęć z kolejnych etapów tworzenia :

Jedenasty witraż z serii „Rozdziobią nas…”

Share

Skończyłem ten witraż kilka tygodni temu, ale dopiero dzisiaj znalazłem czas, żeby opublikować te kilka zdjęć. Roboczy tytuł to „Dawne krakowskie bale, pamiętne skandale”, jako że postacie i nastrój zainspirowane są historiami z życia krakowskiej śmietanki towarzyskiej pod koniec XIX wieku.

Okno z widokiem na prerię #1

Share

Tytuł tego witraża dość dobrze podsumowuje ideę projektu. Drewniane okno zostało znalezione na Allegro, a według sprzedawcy pochodzi z XIX wieku. Trudno sprawdzić. Natomiast witraże inspirowane są stylem „Prairie” jack również twórczością Franka Lloyda Wrighta.

A oto kilka zdjęć przedstawiających różne fazy tworzenia i efekt końcowy:

Trofea Gminy Wielka Wieś

Share

Co roku na początku lipca odbywają się Dni Gminy Wielka Wieś. Każdego roku nasz burmistrz wyróżnia mieszkańców gminy szczególnie zasłużonych dla społeczności wręczając im trofea specjalnie stworzone na tę okazję. W tym roku to ja mam zaszczyt stworzyć Trofea za Zasługi dla Gminy Wielka Wieś. Oto kilka zdjęć dokumentujących tworzenie i efekt końcowy.

Herb miasta przedstawiający trzech świętych: Mikołaja, Stanisława i Idziego zazostał wykonany w sitodruku.

Rozdziobią nas… #10

Share

Kolekcja witraży „Rozdziobią nas…” powiększyła się o 10-ty element, zainspirowany artykułem przeczytanym przypadkowo w internecie, poświęconym historii policji w XIX-wiecznym Krakowie. Pełny tytuł obrazu to : Kraków 1874 – rozwiązanie zagadki morderstwa niejakiego Słowika, woźnego w Miejskiej Kasie Oszczędności na ulicy Szpitalnej przez komisarza policji Władysława Smolkienia”. I taki jest początek historii…

Making of…