Witam w mojej pracowni

Polecane

Share

Zapraszam do obejrzenia prac tworzonych w Atelier Colour Distillery w Krakowie. Wszystkie moje witraże powstają w technikach tradycyjnych (ołów i Tiffany) przy użyciu szkła, miedzi i ołowiu najwyższej jakości. Projekty są mojego autorstwa a inspiracji szukam w źródłach tak różnych jak średniowieczne katedry, krakowski pejzaż miejski, amerykański styl Prairie czy europejski „fin de siècle”. Klikając w zdjęcie poniżej wejdziecie Państwo bezpośrednio do Galerii zawierającej większość prac w porządku chronologicznym. Natomiast ten link prowadzi do sklepu z niektórymi pracami.

Click to visit my gallery

Witrażowe drzwi w Pasterce

Share

Projekt drzwi do willi w Pasterce (Góry Stołowe) powstał na początku roku 2019 a realizacji doczekał się w sierpniu 2019 roku. Witraż gamą kolorów i formą nawiązuje do jesiennego pejzażu gór Stołowych.

Projekt powstał w kilku wersjach kolorystycznych, spośród których właściciel wybrał tę z dominantą zieleni :

Fin de Siècle w Krakowie

Share

Oto pięć małych witraży w okiennej ramie, wykonanych w emaliowej patynie i kolorowanych na żółto starodawną metodą przy pomocy chlorku srebra. Nastrój zainspirowany jest zabawnymi opowieściami kryminalnymi Jacka Dehnela i Piotra Tarczyńskiego, piszących pod pseudonimem Maryla Szymiczkowa…

Karton, czyli projekt

Share

Realizację witraża poprzedza z reguły projekt, wykonany dowolną techniką na kartonie (stąd nazwa „karton”). Przy niewielkich formatach okna karton robię od razu w skali 1:1, przy dużych wymiarach natomiast do zatwierdzenia projektu służą kartony w mniejszej skali. Oto karton i zrealizowany witraż „Rozdziobią nas…#12” :

„Rozdziobią nas…#12”

Wystawa z okazji XV Dni Gminy Wielka Wieś

Share

Przedwczoraj, 5-go lipca odbyła się gala otwierająca XV Dni naszej gminy. W czasie uroczystości zasłużonym mieszkańcom zostały wręczone trofea opisane w poprzednich artykułach. Tak wyglądało 7 wręczonych trofeów :

W holu Centrum Konferencyjnego Antares, gdzie odbywała się gala, zostały wystawione moje skromne witraże. To moja pierwsza wystawa w życiu. Chyba się podobała…


Okno z widokiem na mój szklany wszechświat…

Share

Tytuł na stronie francuskiej (kliknij we flagę w menu) brzmi znacznie lepiej, ale niech ten też już tutaj sobie zostanie. To okno, to szybki szkic łączący starą, metalowo-kryształową broszkę i grube kaboszony wytopione z wielu warstw szkła, wszystko w drewnianej ramie okiennej :


I kilka zdjęć z kolejnych etapów tworzenia :

Jedenasty witraż z serii „Rozdziobią nas…”

Share

Skończyłem ten witraż kilka tygodni temu, ale dopiero dzisiaj znalazłem czas, żeby opublikować te kilka zdjęć. Roboczy tytuł to „Dawne krakowskie bale, pamiętne skandale”, jako że postacie i nastrój zainspirowane są historiami z życia krakowskiej śmietanki towarzyskiej pod koniec XIX wieku.