Witam w mojej pracowni

Polecany

Share

Zapraszam do obejrzenia prac tworzonych w Atelier Colour Distillery w Krakowie. Wszystkie moje witraże powstają w technikach tradycyjnych (ołów i Tiffany) przy użyciu szkła, miedzi i ołowiu najwyższej jakości. Projekty są mojego autorstwa a inspiracji szukam w źródłach tak różnych jak średniowieczne katedry, krakowski pejzaż miejski, amerykański styl Prairie czy europejski „fin de siècle”.

Click to visit my gallery

Okno z widokiem na prerię

Share

Tytuł tego witraża dość dobrze podsumowuje ideę projektu. Drewniane okno zostało znalezione na Allegro, a według sprzedawcy pochodzi z XIX wieku. Trudno sprawdzić. Natomiast witraże inspirowane są stylem „Prairie” jack również twórczością Franka Lloyda Wrighta.

A oto kilka zdjęć przedstawiających różne fazy tworzenia i efekt końcowy:

Trofea Gminy Wielka Wieś

Share

Co roku na początku lipca odbywają się Dni Gminy Wielka Wieś. Każdego roku nasz burmistrz wyróżnia mieszkańców gminy szczególnie zasłużonych dla społeczności wręczając im trofea specjalnie stworzone na tę okazję. W tym roku to ja mam zaszczyt stworzyć Trofea za Zasługi dla Gminy Wielka Wieś. Oto kilka zdjęć dokumentujących tworzenie i efekt końcowy.

Herb miasta przedstawiający trzech świętych: Mikołaja, Stanisława i Idziego zazostał wykonany w sitodruku.

Rozdziobią nas… #10

Share

Kolekcja witraży „Rozdziobią nas…” powiększyła się o 10-ty element, zainspirowany artykułem przeczytanym przypadkowo w internecie, poświęconym historii policji w XIX-wiecznym Krakowie. Pełny tytuł obrazu to : Kraków 1874 – rozwiązanie zagadki morderstwa niejakiego Słowika, woźnego w Miejskiej Kasie Oszczędności na ulicy Szpitalnej przez komisarza policji Władysława Smolkienia”. I taki jest początek historii…

Making of…

Kolejny witraż z serii „Rozdziobią nas…”

Share

Dziewiąty już witraż z serii „Rozdziobią nas…” zawiera oprócz kruka także elementy architektoniczne inspirowane krakowskimi zabytkami: gotyckimi arkadami oraz renesansowym oknem. „Grisaille” (patynę) położyłem metodą „drapania” równomiernej warstwy emalii. I podobnie jak poprzedni „kruk”, ten panel jest również podświetlany taśmą LED.

Etapy tworzenia :

Taśma LED we wnętrzu ramy :

I końcowy efekt :

„Rozdziobią nas… #2” skończony…

Share

Właśnie skończyłem drugi witraż z serii „Rozdziobią nas…” :

W przypadku Wrony #2 zastosowałem tę samą kompozycję ciemno-niebieskiej ramy z pejzażem (zobacz tutaj Wronę #1). Różnica leży w sposobie rysowania pejzażu miejskiego. Zastąpiłem tutaj rysunek cienkim pędzelkiem techniką „zdrapki”. Najpierw nanosi się równomierną warstwę emalii na cały element szklany a następnie wydrapuje się piórkiem powierzchnie przeźroczyste :

„Rozdziobią nas” – ciąg dalszy

Share

Pierwszy gawron sprzedał się w butiku na ETSY, więc nadszedł czas na kolejny witraż z tej serii. Kompozycja witraża z ramą w formie okna nie zmienia się, natomiast panorama miasta jest bardziej wyrazista i szczegółowa. I ptaszysko tez jest inne, bardziej dynamiczne…

Kompozycja była już w piecu kilka razy. Każdy kolor i każda forma jest kładziona na szkle w postaci cienkiej warstwy proszku i ściera się przy każdym dotknięciu, dlatego musi być wtapiana w szkło w piecu o temperaturze 700 stopni Celsjusza przed każdą następną warstwą / kształtem …